להתייעצות התקשרו:
077-2318124

למה כדאי לבצע בדיקות לפני קניית דירה

קניית דירה מתרחשת אצל רוב האנשים פעם אחת בחיים. ברוב המקרים זו תהיה הדירה שבה הם יגורו שנים ארוכות ויגדלו בה את ילדיהם. בדיקות לפני קניית דירה אינן מסתכמות בסכום הארנונה שמשלמים או בשאלה אם יש נוף לים. בודק בית היא חברה ותיקה אשר מבצעת בדיקות איכותיות ומדויקות ומספקת תמונת מצב לגבי מצב הדירה העדכני, שכן דירה היא מכלול של דברים רבים. חשמל, אינסטלציה, קירות, ריצוף ועוד. בטרם קונים נכס כה מורכב, מומלץ מאוד לבדוק אותו על ידי אנשי מקצוע.

בדיקות לפני קניית דירה – למה צריך לשים לב

כאמור דירה חדשה או ישנה כוללת מאפיינים רבים שרוב האנשים לא ממש מבינים בהם. אמנם ישנם ליקויים אשר ניתן להבחין בהם בקלות כמו קילופים של טיח או כתמים של רטיבות, אך לעתים קיימים ליקוים מורכבים הרבה יותר כמו נזק פנימי בצנרת. לא כדאי להקל ראש גם אם על פניו הליקוי נראה זניח. לעיתים מתגלה שמאחורי הליקוי ה"זניח" מסתתרת בעיה לא פשוטה. לכן רק אנשי מקצוע מיומנים בתחומם יוכלו לבצע את הבדיקות הנדרשות ולתת אינדיקציה נכונה לגבי הדירה.

מאחר שדירה היא רכישה יקרה ולרוב גם חד פעמית, בדיקת דירה לפני קניה עדיף לעשות בשבע עיניים. אמנם בדיקת דירה היא הוצאה כספית יקרה לעיתים, אך אם קניתם דירה עם תקלות רציניות וגיליתם זאת רק לאחר הקניה, אתם תאלצו לשלם הרבה יותר כסף. הבדיקה כוללת את כל המערכות בדירה:

  • מערכת החשמל.
  • מערכות המים והאינסטלציה (נזילות ופיצוצים).
  • ריצוף, טיח וצבע. קילופים עלולים להעיד על בעיה רטיבות.
  • נגרות ומסגרות.
  • בבתים פרטיים נבדקים גם רכיבים נוספים שקשורים למעטפת.

מתי לבדוק?

אם מדובר בקניית דירה מקבלן, הבדיקה מתבצעת לרב בסמוך לקבלת המפתח של הדירה. אמנם ישנם קבלנים אשר מאפשרים לבדוק את הדירה לפני הכניסה הרשמית אך האפשרות הראשונה מקובלת יותר. אם אתם קונים דירה מיד שניה, גם אם הכול נראה תקין אל תמהרו לחתום. מומלץ מוד לסכם על הזמנת מומחים שיבחנו את מצב הדירה. בדירות ישנות הסכנה לתקלות ובעיות הינה גדולה יותר, כאשר אי בדיקה עלולה להכניס אתכם להוצאות לא מתוכננות בהמשך.

השאירו את הפרטים הבאים

ונחזור אליכם בהקדם

077-2318124 אפשר לסגור, תודה
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני